
Karupere mesila sai alguse 2016. aasta kevadel, kui Taavi vanemad kinkisid oma mesilased Taavile ja need kolisid Vastseliinast Rõugesse. Seni oli Vastseliinas mesilaste eest hoolitsenud peamiselt Taavi ema ja vanaema. Nii et naljatlemisi võib öelda, et tegu on vähemalt kolmandat põlve mesindamisega. Esimesed kokkupuuted mesilastega on juba ka neljandal põlvkonnal, seda eelkõige meevõtu päevadel.
Alates 2020. aastast võtsime kasutusele lisaks lamavtarudele ka korpustarud, et omal nahal tunda saada erinevate tarude hingeelu ja võimalusi. Tõumesilaste pidamise puhul on korpustarul suured eelised lamavtarude ees, nii et lamavtarusid kasutame pigem uute perede kasvatamiseks.
Meie puhul on tegu mesindamisega hobi korras ja mesilased on pigem lemmikloomad. Nende juures on tore aega veeta, mesilaste toimetamisi jälgida ja neile jõudumööda abiks olla. Rõuges on mesilaste pidamine populaarne, monokultuurseid suuri põlde ümberringi pole ja mesilaste korjemaa on läbi hooaja vaheldusrikas. Paju, lepp, vaher, võilill, erinevad niidutaimed, valge ristik, põdrakanep, naat, angervaks, vaarikas, pärn ja loomulikult viljapuuaiad – need on taimed, kust meie mesi peamiselt kokku korjatakse. Samas tuleb Rõuges mesindades arvestada sellega, et Haanja kõrgustikul on kevadine perede areng suurusjärgus 2 nädalat hilisem, kui madalamatel aladel.
Karupere mesilaste mesi süüakse ära peamiselt pere ja lähikondsete poolt. Välja on kujunenud ka püsiklientide ring, kes just meie mesila meega maiustada eelistavad. Kui soovid sellesse seltskonda kuuluda, siis anna meile teada ja võibolla jagub Sullegi Karupere mesila mett.